Image

Trasy

Szlak Kulinarny Podkarpackie Smaki to trzy trasy: Bieszczadzka, Beskidzko-Pogórzańska i Północna. Podróż każdą z nich to odkrywanie innego zakątka Podkarpacia, i smakowanie regionu poprzez jego kulinaria i okoliczne atrakcje. To również inna oferta turystyczna każdego z nich, która przygotowana jest w pakietach.

 

Podróż każdą z nich to odkrywanie bogatej tradycji kulinarnej Podkarpacia począwszy od kuchni łemkowsko-bojkowskiej, etnicznej, włościańskiej, mieszczańskiejdworskiej czy tak modnej ostatnio kuchni fusion - autorskiej (która pokazuje połączenie tradycyjnych przepisów kulinarnych w nowoczesnym wydaniu).

Trasa Północna

Trasa Północna Szlaku Kulinarnego Podkarpackie Smaki to wędrówka głównie po smakach staropolskich - dworskich, mieszczańskich,  ale też znaleźć można tutaj smak kuchni etnicznej i autorskiej. Kuchnią dworską można delektować się w Restauracji Magnackiej w pięknym Zamku w Baranowie Sandomierskim. W samym Rzeszowie znaleźć można kuchnię mieszczańską choćby w Karczmie Gościniec czy w Karczmie Wacławówka. Dla turystów przemierzających północne rejony Podkarpacia, nie zabraknie kuchni autorskiej, którą można zasmakować w Restauracji Simple w Nowej Wsi koło Rzeszowa.

 

Podróż tą trasą to wędrówka dla smakoszy po 7 obiektach, na której wskazano ponad 20 najważniejszych atrakcji tego regionu Podkarpacia.

Dostępne pakiety

Image

3 dni

dla grup zorganizowanych

DZIEŃ I Rozpoczynając przygodę z Bieszczadami pierwszym punktem programu jest zwiedzanie urokliwie położonego nad...
Image

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean euismod bibendum laoreet. Proin gravida dolor.

Image
Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego programy współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego