Naleśnik Gigant z jagodami

Naleśnik Gigant z Jagodami powstaje tylko w obiekcie Chata Wędrowca w bieszczadzkiej Wetlinie, a co roku zdobywa swoich kolejnych fanów!

 

Jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej popularnych naleśników, o którym mówi się najczęściej w polskim internecie. Właściciele chaty Ewa i Robert Żechowscy dokonali wielkiego sukcesu- Naleśnik Gigant stał się Bieszczadzkim Produktem Lokalnym! Jego nazwa, receptura i wygląd są od 2013 roku zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP.

 

Pani Ewa podkreśla, że naleśnik ten pomimo wyjątkowo dużej objętości, jest naturalny oraz nie zawiera proszku do pieczenia, sody itp. Podczas wypieku wykorzystywane są jedynie podstawowe składniki, które używane są do robienia ciasta naleśnikowego. W związku z tym nigdy nie nazwiemy go racuchem, pączkiem i czymkolwiek innym. Warto też wiedzieć, że Naleśnik Gigant jest bardzo kaloryczny i nie jest dostępny w wersji bezglutenowej. Najpopularniejsza wersja to ta z dodatkiem wiejskiej, kwaśniej śmietany i dużej ilości bieszczadzkich jagód.

Polecamy serdecznie!

Rates
Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego programy współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego