Wetlina Chata Wędrowca Karczma

Wetlina / Wetlina Chata Wędrowca Karczma
  • obiad
  • kolacja
  • śniadanie
  • deser

Chata Wędrowca znajduje się u podnóża Połoniny Wetlińskiej. Jej wystrój zaskakuje ciepłem i rustykalną formą, szczególnie tych, którzy zachodzą tu po raz pierwszy. I to zarówno do Sklepiku Wędrowca na parterze, jak i restauracji z pijalnią piw słowackich i czeskich na piętrze.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Współwłaściciel i jednocześnie Szef Kuchni Robert Żechowski serwuje tu dania kuchni polskiej oraz własne autorskie potrawy, starając się dochować wierności ideałom Slow Foodu. Miejsce to lansuje trend nastawiony na przyjemność jedzenia i odkrywania nowych, niepowtarzalnych smaków. Wykorzystywane są lokalne produkty: kozie i owcze sery, jagnięcina, wołowina, produkty wysokiej jakości, a także zioła z własnego ogrodu. Stałą pozycją jest Naleśnik Gigant z Jagodami certyfikowany jako Bieszczadzki Produkt Lokalny, a jego wygląd i receptura są przez lokal zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP. W 2015 r. szczególnie polecane są maczanka serowa na ciepło oraz jagnięcina w marynacie jogurtowej z pieca z ziemniakami z patelni i surówką. W 2015 r. Robert Żechowski został wyróżniony jedną czapką Gault&Millau, prestiżowego przewodnika kulinarnego. Restauracja w 2016 r. nie będzie miała stałej karty, lecz menu sezonowe, a do wyboru będą codziennie 2–3 dania autorskie Szefa Kuchni.

Chata Wędrowca czynna jest codziennie w okresie maj–październik w godzinach 13.00–20.00.

Dane teleadresowe: 38-608 Wetlina 113, +48 500 22 55 33, chatawedrowca@gmail.com

Okoliczne atrakcje

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego programy współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej