Wapowce Dwór Wapowce

Wapowce / Wapowce Dwór Wapowce

W XV wieku na miejscu obecnego dworu stało fortalicjum, po jego zniszczeniu wzniesiono w tym miejscu dwór drewniany, który po pożarze zamieniono na budynek murowany, którego właścicielem był m.in. Władysław ks. Sapieha oraz Leon ks. Sapieha. Te obiekt został dotkliwie zniszczony podczas II wojny światowej. Pozostały z niego jedynie piwnice oraz zabytkowy park dworski ze starodrzewiem (m.in. pomnikowy dąb). Na fundamentach wzniesiony obecny obiekt „Dwór Wapowce”, który kontynuuje historię i tradycję miejsca.

Obiekt położony jest w cichej i spokojnej okolicy, tuż przy lesie oraz rzece San. Plaża przy hotelu (5 minut spacerem od budynku) w lecie daje możliwość wypoczynku nad wodą oraz jest świetnym miejscem pozwalającym fanom wędkarstwa na łowienie ryb.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Dworskie stylowe wnętrze restauracji zachęca do serwowania dań regionalnych przyrządzonych według staropolskich receptur. Ale pod dachem goszczą także przepisy z okolicznych wiejskich domostw.

Do tych ostatnich należy niewątpliwie – jako zakąska – spyrka na pajdzie chleba z ogórkiem kiszonym na przegryzkę, pierogi z grzybami i kapustą kiszoną na miejscu, a także zalewajka z ziemniakami, kiełbasą i jajkiem.

Z kolei pierś z kaczki w sosie z podkarpackiego derenia (lub owoców leśnych wymiennie) w zestawie z kaszą to już dania rodem ze szlacheckiego lub plebańskiego stołu.

37-700 Przemyśl, Wapowce 78A, czynna poniedziałek-piątek 7.30-21.00, sobota-niedziela8.00-22.00,

+48 16 671 06 72, +48 601 145 755, dworwapowce@poczta.fm, www.dworwapowce.com.pl


Notice: Undefined offset: 1 in /home/szlakpod/domains/szlakpodkarpackiesmaki.pl/public_html/module/Page/view/app-page/restaurant/restaurant-detail.phtml on line 1112
Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego programy współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej