Ustrzyki Górne Zajazd Pod Caryńską

Ustrzyki Górne / Ustrzyki Górne Zajazd Pod Caryńską
  • obiad
  • kolacja
  • śniadanie
  • deser

Restauracja mieści się w ośrodku turystycznym prowadzonym od 1997 r. przez rodzinę Skórków. Wewnątrz znajdują się liczne rysunki wykonane przez artystów wzorujących się na motywach dekoracyjnych górali rusińskich – Bojków, a także komody, szafy, stoły i piec, których pierwowzory znajdują się w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Kartę rozpoczyna dział zup mocno osadzony w tradycji regionu: zupa gaździny (kminkowa na maślance), barszcz buraczany po bojkowsku, kwaśnica na baraninie i żurek staropolski. Na głodnych czekają knysze z sosem czosnkowym, pierogi ruskie lub z farszem kapuściano-grzybowym, pieczeń z dzika z pieczonymi bandurkami i buraczkami, karczek po bojkowsku, pasztet z dzika z ogórkami Jagny czy wędliny własnego wyrobu. Tworzą własną tradycję kulinarną, do której zalicza się kotlet ustrzycki w diabelskim sosie i pieczona gicz barania. W dobudowanej wiacie znajduje się miejsce na grilla, na którym upiec można całego prosiaka lub barana. Smak tak przygotowanego mięsa, z zasmażaną kapustą i kaszą gryczaną na sypko pozostaje na długo w pamięci. Tego typu biesiadnym imprezom towarzyszy muzyka na żywo lub gawędy bieszczadzkich zakapiorów. W Zajeździe można organizować warsztaty robienia masła domowej roboty, twarogu czy pieczenia chleba.

Zajazd czynny jest codziennie od godz. 9.00 do ostatniego klienta.

Dane teleadresowe: 38-713 Lutowiska, Ustrzyki Górne 1A, +48 13 461 06 30, +48 511 311 552, rezerwacje@carynska.pl

Okoliczne atrakcje

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego programy współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej