Przysieki Winnica Dwie Granice

Przysieki / Przysieki Winnica Dwie Granice

Winnica w Przysiekach została założona w 2004 r. przez Lidię i Marka Nowińskich. Podczas pobytu na Węgrzech zachwycili się oni winiarstwem, nauczyli się szacunku do wina i podziwu dla winiarzy. Zrealizowali marzenie na granicy dwóch wsi – Przysiek i Trzcinicy (stąd nazwa winnicy Dwie Granice) i utworzyli wyjątkowe miejsce, gdzie od lat prowadzą uprawę winnej latorośli, produkują oraz sprzedają wino, a także udostępniają smakoszom staropolskiego trunku możliwość degustacji. Od 2016 r. znajduje się na Szlaku Kulinarnym Podkarpackie Smaki.

Image
Image
Image
Image
Image
Image


Wyraziste, pozostające w pamięci wina nie są wytwarzane na masową skalę, finalny wyrób jest swoistym dziełem sztuki, którego proces produkcyjny przebiega stopniowo, powoli. Nie zawsze są dostępne, co nadaje im szczególnego statusu dóbr unikatowych, niszowych.

Certyfikowane w 2016 r. wina z Winnicy Dwie Granice: wino gronowe DIANA białe wytrawne, wino gronowe SIBONA białe półsłodkie, wino gronowe JOANITA białe wytrawne:

• DIANA jest winem o wyczuwalnym aromacie czerwonego jabłka, nut wanilii; ma intensywny smak i lekko podwyższoną kwasowość. Świetnie komponuje się z rybą lub makaronami.

• SIBONA charakteryzuje się wykwintnym zapachem gruszki oraz brzoskwini, jest winem łagodnym i delikatnym. Pijąc je, na podniebieniu można wyczuć bukiet jabłkowy, ananasowy, maślany; wino idealnie współgra z podwieczorkowymi deserami.

• JOANITA jest winem rześkim, świeżym, subtelnym. Jego podstawową woń stanowi czerwone jabłko.

Sklep/biuro czynne w dni powszednie w godz. 12.00-17.00.

Dane teleadresowe: 38-207 Przysieki 412, sommelier winnicy Tomasz Stójewski, +48 693 562 380, www.winnicadwiegranice.pl


Notice: Undefined offset: 1 in /home/szlakpod/domains/szlakpodkarpackiesmaki.pl/public_html/module/Page/view/app-page/restaurant/restaurant-detail.phtml on line 1112
Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego programy współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej