Przemyśl Restauracja BOSKO

Przemyśl / Przemyśl Restauracja BOSKO
  • obiad
  • kolacja
  • śniadanie
  • deser

Restauracja położona jest w centrum starej części Przemyśla, tuż obok wejścia do Muzeum Dzwonów i Fajek. Jego właściciel - i zarazem szef kuchni - Maciej Łabuński w nowej karcie umieścił szereg dań regionalnych, pełnych  bogactwa smaku ich składników, ale zestawionych w sposób absolutnie nowatorski. Stworzył lokal, w którym serwowane dania oparte są o zasady zdrowego żywienia z uwzględnieniem sezonowości produktów, z których potrafią codziennie gotować coś innego. Umiejętnie przy tym łączą tradycję z nowoczesną, autorską kuchnią.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Wiele z tych potraw swój niepowtarzalny smak zawdzięcza m.in. owocowi derenia pochodzącego z Gospodarstwa Rolnego Ryś Podkarpacki. Znajdziemy go m.in. w daniu: pierś z kaczki z pieca na wytrawnym winie podawanej z babką ziemniaczaną, ale i w Burgerze po Przemysku, który tworzy proziak z wołowiną, burakiem karmelizowanym, kiszonym ogórkiem, konfiturą cebulową, sałatą i chrzanem. Do młodego pokolenia szef kuchni chce dotrzeć właśnie przy pomocy takich burgerów: Przemyskiemu towarzyszy Burger Bieszczadzki, w którym do wołowiny dodano także fuczki. Te bieszczadzkie placuszki z kiszonej kapusty są także oddzielnym daniem, uzupełnionym o gęstą, wiejską śmietanę.

Ta regionalność restauracji wyraża się m.in. w serwowanych proziakach, kresowych gołąbkach, lokalnym winie z Przeworskie Winnice, a także „dereniadzie” według własnej receptury, w której oczywiście króluje znany „podkarpacki owoc” krzewu derenia.

„Boski drań” to piwo pszeniczne z dodatkiem soku z derenia wytworzone w 2018 r. przez Browar Rzemieślniczy Lasowiak. Miało ono swoją premierę w Restauracji BOSKO w Przemyślu, a powstało we współpracy z Gospodarstwem Ryś Podkarpacki, członkiem Klastra Podkarpackie Smaki.

Restauracja czynna: poniedziałek w godz. 12.00-22.00, wtorek-piątek w godz. 11.00-22.00, sobota w godz. 11.00-23.00, niedziela w godz. 11.00-22.00.

Dane teleadresowe: 37-700 Przemyśl, ul. Władycze 1, +48 574 433 858, info@restauracjabosko.pl, www.restauracjabosko.pl


Notice: Undefined offset: 1 in /home/szlakpod/domains/szlakpodkarpackiesmaki.pl/public_html/module/Page/view/app-page/restaurant/restaurant-detail.phtml on line 1112
Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego programy współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej