Orelec Zagroda Magija Gospodarstwo Agroturystyczne

Orelec / Orelec Zagroda Magija Gospodarstwo Agroturystyczne
  • obiad
  • kolacja
  • śniadanie
  • deser

Zagroda to gospodarstwo Magdy i Janusza Demkowiczów, w którego skład wchodzą dwie drewniane chaty – modrzewiowa i jodłowa, a także „Wesoła Stodoła” (w 150-letniej stodole z bali odbywają się warsztaty rękodzielnicze, prezentacje, koncerty, biesiady, wystawy), ruska bania oraz piwnica winna „Pieczara Węgrzyna”, wypełniona kilkunastoma rodzajami nalewek własnej roboty.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

W kuchni przygotowywane są dania regionalne: knysze, fuczki, gołąbki z kapustą (bez zawijania). Serwowane są tu także domowe konfitury, nalewki, karpackie wino, grzyby, sery wołoskie, domowy chleb. Wolny czas można spędzić twórczo w „Wesołej Stodole”, gdzie odbywają się zajęcia i warsztaty: bibułkarskie, tzw. „kręcenie” kwiatów z bibuły; malowania na szkle, garncarskie „Zakręcona glina”; wypiekania w chlebowym piecu chleba, pierników, rogalików, jabłek i innych słodkości. Warto wziąć udział w warsztatach wyrobu tradycyjnej biżuterii łemkowskiej – krywulek – według tradycyjnych metod pod kierunkiem absolwentki Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie. A na cierpliwych czekają warsztaty tkania na tradycyjnych krosnach i ramie – każdy może spróbować i utkać fragment dywanika na starych, tradycyjnych krosnach lub też zająć się tkaniem gobelinu i zgłębiać tajniki wiedzy tkackiej.

Dane teleadresowe: 38-623 Uherce Mineralne, Orelec 6a, +48 606 677 198, +48 694 798 651, janusz@demkowicz.pl

Okoliczne atrakcje

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego programy współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej