Krosno Pałac Polanka Restauracja

Krosno / Krosno Pałac Polanka Restauracja
  • obiad
  • kolacja
  • śniadanie
  • deser

W centralnej części zabytkowego pałacu znajduje się jego główna atrakcja - Restauracja Polanka. Jedna z najlepszych restauracji w Krośnie położona jest na parterze obiektu i ma bezpośredni dostęp do pałacowego tarasu i letniej altany. Z każdego miejsca w restauracji goście mogą podziwiać przepiękne widoki na rozciągający się wokół przypałacowy park z zabytkowym starodrzewem. Restauracja Polanka składa się z trzech stylowych sal restauracyjnych: Srebrnej, Złotej oraz Purpurowej, a także restauracyjno- konferencyjnej sali Naftowej znajdującej się na pierwszym piętrze naszego pałacu. Wnętrza restauracji nawiązują do szlacheckiej historii Pałacu, a ich charakterystyczny wystrój podkreślony oryginalnymi, epokowymi meblami został skomponowany tak, aby Goście mogli poczuć klimat i ducha minionych czasów.

Image
Image
Image
Image
Image
Image


Szef kuchni Mariusz Zalichta tworząc menu restauracji w Pałacu Polanka Krosno poszukiwał inspiracji w historycznym dziedzictwie posiadłości. Mieszkańcom i gościom dworku, a później pałacu już od początku XIX wieku serwowana była kuchnia staropolska będąca spuścizną tradycji szlacheckiej. W menu restauracji dominują wypiekane, aromatyczne i soczyste mięsiwa, z elementami dziczyzny, pachnących szlachetnych borowików oraz aromatycznych ziół.

Z bogatej karty menu można wybrać  m. in. pieczoną pierś z kaczki, sandacza, łososia, polędwiczkę wieprzową czy stek z dzika. Warto też spróbować przystawek, sałat, zup. Na deser goście mogą delektować się smakiem pysznych ciast domowych i  lodów. 

Restauracja czynna codziennie w godz. 12.00-22.00

Dane teleadresowe: 38-400 Krosno, ul. ks. Jerzego Popiełuszki 103, +48 13 492 44 55, www.palacpolanka.pl


Notice: Undefined offset: 1 in /home/szlakpod/domains/szlakpodkarpackiesmaki.pl/public_html/module/Page/view/app-page/restaurant/restaurant-detail.phtml on line 1112
Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego programy współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej