Dubiecko Restauracja Zamek

Dubiecko / Dubiecko Restauracja Zamek
  • obiad
  • kolacja
  • śniadanie
  • deser

Restauracja znajduje się w XVI-wiecznym zamku, którego właścicielami byli m.in. Stadniccy i Krasiccy. Zabudowania zamkowe otacza jeden z najlepiej zachowanych parków historycznych. Najliczniej występują tam dęby, od których pochodzi nazwa miejscowości Dubiecko.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Dla gości restauracji przygotowano dania związane z tradycją kuchni staropolskiej, na esencji tego, co w tej kuchni najznamienitsze. Zarówno kulinarni tradycjonaliści, jak i poszukiwacze nowych smaków znajdą tu coś odpowiedniego dla siebie. W karcie przeważają dania kuchni staropolskiej, ale można też znaleźć także potrawy będące fantazjami Szefa Kuchni Janusza Pyry. Warto spróbować krem z kalafiora podawany z pomidorem faszerowanym pieczarkami i cukinią, wyśmienitej kaczki w jabłkach z wiśniami, grillowanego steku ze schabu z kością na kapuście duszonej w białym winie, rozpływającej się w ustach pieczeni z jelenia z prawdziwkami, podanej z pierogiem z kaszy gryczanej po staropolsku, filetu z sandacza pieczonego z masłem, a także słodkości, takich jak szarlotka. Szef Kuchni sięga chętnie do tradycji żydowskiej, stąd też i obecność w menu potrawy gęsi pipek. W piwnicach Dubieckiego Zamku znajduje się również dobrze zaopatrzona winiarnia.

Restauracja czynna jest codziennie w godz. 10.00–22.00.

Dane teleadresowe: 37-750 Dubiecko, ul. Zamkowa 1, +48 16 651 10 58, zamek@dubiecko.com

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego programy współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej