Basznia Dolna Kresowa Osada Restauracja

Basznia Dolna / Basznia Dolna Kresowa Osada Restauracja
  • obiad
  • kolacja
  • deser

Kresowa Osada w Baszni Dolnej k. Lubaczowa to idealne miejsce dla miłośników historii, tradycyjnego jadła i aktywnej turystyki w otoczeniu naturalnej przyrody. Składa się ona z kilku tematycznych obiektów. Na parterze odtworzonego dworku ziemiańskiego znajduje się restauracja, w której można posmakować dawnych potraw kuchni kresowej. Z kolei na smakoszy galicyjskich tradycji kulinarnych czeka dawna karczma wiejska, w której odbywają się warsztaty pieczenia chleba, pierników czy proziaków nazywanych tu podpałkami.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Restauracja przygotowuje potrawy z lokalnych produktów, słynie z pieczonego i wędzonego mięsa. Szczególnym specjałem są pomidory marynowane w miodzie i occie. W nowym menu restauracji z dań głównych polecić warto golonkę wieprzową w miodzie lubaczowskim pieczoną w warzywach korzennych podaną na kapuście kiszonej (19 zł), schab kresowy faszerowany brokułem i marchewką podany na sosie borowikowym (17 zł), pierogi z gęsiną okraszone smażonymi borowikami (17 zł), pierogi ruskie z masełkiem (12 zł), gołąbki na sposób lwowski z kaszą gryczaną i ziemniakami z sosem kurkowym (15 zł) oraz szwaby faszerowane kaszą i białym serem okraszone skwarkami (15 zł).  Na deser warto zamówić sernik królewski na ciepło z bitą śmietaną. Kuchnia tworzy także własną linię wyrobów zamykanych w słoikach, można tu kupić również lubaczowskie miody.

Restauracja Kresowej Osady jest czynna od wtorku do niedzieli w godz. 12.00–20.00.

Dane teleadresowe: 37-621 Basznia Dolna, ul. Kolejowa 16 , +48 16 632 72 20, +48 500 738 500, kresowaosada@op.pl

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego programy współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej