Kuchnia i historia na jednym talerzu

2019-03-14
Przemyśl
Dnia: 2019-03-16
image

O tym jak jadał Marszałek Piłsudski i jakie były jego kulinarne przyzwyczajenia dowiecie się odwiedzając Restaurację Bosko w Przemyślu ul. Władycze 1 (tuż obok Muzeum Dzwonów i Fajek ) w dniach 16-17 marca br.

W tych dniach ekipa filmowa serialu „Ziuk. Młody Piłsudski” zawita po raz kolejny do Przemyśla, a okoliczne uliczki starówki przeniosą nas w czasy starego Wilna. Z tej okazji do restauracji zawitają legioniści Marszałka Piłsudskiego, a w ich towarzystwie podawane będą dania z cielęciny. W Restauracji Bosko – obiekt na Szlaku Kulinarnym Podkarpackie Smaki - Serwowane będą potrawy opisane w literaturze poświęconej Józefowi Piłsudskiemu przypominającej jego pobyt w Sulejówku w Willi Milusin.

Poczynione zostaną starania o właściwy klimat, muzykę oraz kuchnię, która towarzyszyła Józefowi Piłsudskiemu. Dodatkową atrakcją będzie obecność żołnierzy Józefa Piłsudskiego w strojach z epoki, którzy będą towarzyszyć uczestnikom tego kulinarnego weekendu dzięki uprzejmości Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej.

Rezerwacje: +48 574 433 858

Czytaj również

2019-04-15

Wiosenna Giełda Ogrodnicza w Baszni Dolnej

Organizowana od lat w Baszni Dolnej (gm. Lubaczów) na terenie Kresowe...

Czytaj więcej
2019-04-15

Z wielkanocnym smakiem w tle

Będzie rodzinnie, świątecznie, kolorowo i smacznie. Zamek w Baranow...

Czytaj więcej
2019-04-15

Konferencje z historią w tle

Zamek w Krasiczynie, niezwykły Pomnik Historii i wspaniała rezydencj...

Czytaj więcej
Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego programy współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej