Deska konesera na cztery piwa

2020-01-29
Rzeszów
Dnia: 2020-01-29
image

Stary Browar Rzeszowski – obiekt na Szlaku Kulinarnym Podkarpackie Smaki - to pierwszy, otwarty we wrześniu 2013 r., mini browar w mieście, zlokalizowany na parterze przyrynkowej kamienicy. W restauracji kucharze przygotowują dania w otwartej na salę jadalną kuchni.

W lokalu na parterze kamienicy Rynek 20-23 króluje piwo warzone na miejscu, a wśród dań dominują typowe dla miejsca, gdzie podawany jest ten trunek.

Prezentowana deska konesera to zestaw czterech niedużych kufelków piwa, który warto spróbować, aby zapoznać się z charakterystycznymi dla tego miejsca rodzajami tego „złotego” trunku.

• Pszeniczny Rzeszowiak – delikatnie chmielony hefe-weizen, z charakterystycznym dla tego stylu aromatem goździka i banana.

• Pils Staromiejski – klasyczne, jasne, rześkie piwo dolnej fermentacji, obficie nachmielone chmielami z polskich upraw z Lubelszczyzny: Magnum i Oktawią.

• American Pale Ale – idealne dla miłośników nowofalowych piw, chmielone na zimno amerykańskimi odmianami chmielu: Centennial, Simcoe i Citra.

• Porter Angielski – ciemne, lekkie, wywodzące się z Wysp Brytyjskich piwo, z przyjemnym czekoladowo-orzechowym aromatem i smakiem pochodzącym od słodów palonych i karmelowych.

Czytaj również

2020-04-25

Wino i Talerzyki: nowe pomysły na nowe dania

Kuchnia Restauracji Wino i Talerzyki w Krośnie (ul. Kazimierza Wielki...

Czytaj więcej
2020-04-25

Pod Semaforem kuchnia znów grilluje

Karczma Pod Semaforem w Bachórzu, jedno z najciekawszych miejsc kulin...

Czytaj więcej
2020-04-24

Zaczynają od pizzy

Dokładnie pod półtora miesiącu od zamknięcia podwojów Restauracj...

Czytaj więcej
Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego programy współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej